• Bat-Bike auf zwei Rädern

  Bat bike (netopýří motocykl)

  Futuristický koncept motocyklu se sériovým potenciálem

 • EDAG SOULMATE

  Když se vůz náhle stane lepším smartphonem

 • Úspěch, který vám dává křídla

  Jak žena ve vývoji softwaru v EDAGu nastavila nové standardy

 • Látka, jejíž podstatou je změna

  EDAG Light Cocoon - možný posun paradigmatu pro mobilitu budoucnosti

Příběh EDAGu

Bat bike (netopýří motocykl)

Futuristický koncept motocyklu se sériovým potenciálem

Když Sebastian Sturm, člen týmu motocyklů v EDAGu v Mnichově, seznámí své přátele se svým inovativním motocyklem, setká se s nevěřícím úžasem. Dokonce i zkušení motorkáři se podívají raději dvakrát a nevěřícně si musí protřít oči. Proč? Protože řídítka motocyklu vypadají, že se vznášejí nad předním kolem bez připojení k motocyklu. 

více

EDAG Soulmate

Když se vůz náhle stane lepším smartphonem

Smartphone v podstatě dává vaše každodenní věci do kapsy. Je nenápadným MP3 přehrávačem, kalendářem pro schůzky, kamerou, lexikonem, e-mailovým klientem a samozřejmě telefonem spojeným do jednoho univerzálního zařízení. Není divu, že většina z nás má s námi své telefony nepřetržitě 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, ale téměř nikdy je nepoužíváme jen k tomu, abychom skutečně telefonovali.

více


Sluneční světlo v nádrži

Jak agilní vývojové metody pomáhají překonat obavy z elektrických automobilů

Solární články na střechách se už staly běžným jevem. Absorbované sluneční světlo je přeměněno na elektrickou energii a je tak schopno zásobovat celý dům elektřinou. Výhody této formy obnovitelné energie jsou zřejmé - žádné nepříjemné cenové výkyvy od dodavatelů elektřiny, nižší emise CO2 a slunce je nevyčerpatelný zdroj. Tak proč nepoužívat také úžasnou sílu tohoto tepla a světla, které vydává nebeské těleso, pro naše vozy?

více

Inteligentní světlomet s vysokým IQ

Často zažíváme pocity nejistoty při jízdě hustou mlhou nebo po tmavých nočních silnicích. Pro některé z nás je strach ještě výraznější a necháváme své vozy raději doma. Strach ze srážky s blížícím se vozidlem, protože řidič na druhé straně silnice má dálková světla a oslní nás, je příliš velký. Při čistě reflexní reakci řidič buď přimhouří oči, nebo je dokonce odvrátí od silnice.

více

EDAG Motocykly

Kde se ztrácí hranice mezi inženýry a fanoušky

Odhlédneme-li od závodů v motorsportu, pokud existuje nějaké odvětví průmyslu mobility, která jde daleko za technologie a představuje vášeň, lásku, rychlost, svobodu a dobrodružství - pro některé z nejsilnějších pocitů, které může technologie vůbec vyvolat - pak to musí být odvětví motocyklů. 

více

Úspěšná zkouška miliony let

(R)evoluce designu EDAGu

Výroba našich automobilů v budoucnu prodělá obrovské změny. To dokázala již studie EDAG "Genesis" počátkem roku 2014. Vyhlídka na použití aditivní výroby na "vytisknutí" nejen jednotlivých dílů, ale i kompletních vozidel podle požadavků a chuti se nyní stává velmi reálnou možností, a nabízí nepřehlédnutelný potenciál pro konstrukci lehčích a kvalitnějších automobilů.

více

Aditivní výroba (3D tisk)

Jak "EDAG GENESIS" otočil automobilový průmysl vzhůru nohama

Všichni mluví o "3D tisku". Od té doby, co spotřebitelské tiskárny za 1 000 EUR začaly zaplavovat trh, byl rozsah nového potenciálu technologie aditivní výroby zcela jasný. Aditivní výroba se již používá v leteckém průmyslu a lékařských technologiích. Ale zatím téměř výhradně jen pro prototypy v automobilovém průmyslu.

více

Látka, jejíž podstatou je změna

EDAG Light Cocoon - možný posun paradigmatu pro mobilitu budoucnosti

Vždy bylo obtížné odhadnout dlouhodobý význam vynálezů. Když Nikolaus August Otto vynalezl čtyřtaktní motor v roce 1862, mnoho lidí si neuvědomilo, že tento mezník se chystá změnit svět. Zda tento záblesk inspirace byl rozhodujícím faktorem v triumfu automobilu, stále není jasné. A přesto to byl důležitý moment. Historie znovu a znovu ukazuje, že to není vždy jeden velký nápad, který přináší změnu paradigmatu, ale spíše série malých, velmi přesných impulzů. 

více

Týmový duch zvedá morálku (pro německý trh bylo ženskou kampaní)

Jak Vanessa Raab, manažer prodeje pro integraci vozidel, balancuje mezi zákazníky a kolegy

Profesionální úspěch ano, ale otázka zní: je v tom nějaký zvláštní um? Mnoho mladých lidí usiluje o kariéru v technických nebo manažerských odpovědnostech. Jak je však možné dosáhnout tohoto cíle? Jaký je rozhodující faktor pro dosažení takových výsledků, které se vám vyplatí za vaše úsilí? Odpověď je jasná: jediná věc, která otevře dveře a udržuje je otevřená, je nadšení a potěšení z toho, co děláte, a z rozhodnutí, která učiníte.

více

Úspěch, který vám dává křídla (pro německý trh bylo ženskou kampaní)

Jak žena ve vývoji softwaru v EDAGu nastavila nové standardy.

více

Student z Německa v zemi se třemi kulturami (pro německý trh bylo ženskou kampaní / náborem studentů)

Hola! Jmenuji se Natascha a absolvovala jsem čtyřměšíční zahraniční stáž v mexické pobočce společnosti EDAG Production Solutions v Pueblu.

více