• Aditivní výroba (3D tisk)

    Jak "EDAG GENESIS" otočil automobilový průmysl vzhůru nohama

  • Úspěšná zkouška miliony let

    (R)evoluce designu EDAGu

Lehká konstrukce

Nejen lepší, ale i lehčí

Neustálé zdokonalování lehkých konstrukčních metod pro vozidla je strategicky významným tématem v automobilovém průmyslu. Existuje více způsobů, jak lehkých konstrukcí docílit neboť jde o technologicky rozmanitou a nesmírně interdisciplinární metodu vývoje, s níž je EDAG již důkladně obeznámen. A protože máme uzavřený procesní řetězec, je také nástrojem, který máme již vyladěný a pro vás k dispozici.

Spektrum lehkých výrobních technologií se kterým pracujeme, sahá od vícevrstvých systémů až po energeticky úsporné a cenově dostupné lehké konstrukční metody. Od závodních po prémiový segment, speciální řešení pro elektrickou mobilitu do klasické sériové výroby.

Lehká konstrukce jako disciplína ve vývoji vozidel zrychluje krok. Poprvé po desetiletích je možné obrátit "hmotnostní spirálu". Nejen ambiciózní hmotnostní cíle, které se budou uplatňovat od roku 2020, ale také příchod celé řady elektrických vozidel, pro které bude nutné hledat způsoby řešení změn rozložení hmotnosti a zatížení, jsou dnes hybnou silou tématu lehké konstrukce.

Ve společnosti EDAG se soustředíme na každou představitelnou lehkou strategii pro automobily bez ohledu na to, jakou strategií se sami výrobci a dodavatelé řídí:

  • Ocelová lehká konstrukce s inovativními vlastnostmi ocelí a inteligentními polotovary
  • Řešení z lehkých kovů v litém i válcovaném provedení
  • Využívání kompozitových vláken
  • Metody inženýrství, spojovací technologie, návrhové metody
  • Strategie, koncepce a prototypy pro nové technologie

Jsme přesvědčeni, že v nejbližší době bude existovat více než jedna odpověď na otázku lehké konstrukce automobilů. Každý materiál musí dokázat co možná nejvíce a přinést konkrétní výhody pro aplikaci, ve které je používán. Každý den demonstrujeme odbornost v našem kompetenčním centru pro lehkou konstrukci, materiály a technologie. Nezáleží na tom, zda máte zájem o velkosériové produkty, prémiové nebo užitkové vozy, pokud požadujete lehkou konstrukci, jsme těmi, které můžete kontaktovat.