• Sluneční světlo v nádrži

    Jak agilní vývojové metody pomáhají překonat obavy z elektrických automobilů

  • Inteligentní světlomet s vysokým IQ

BUDOUCNOST PATŘÍ VODÍKU

EDAG ÚSPĚŠNĚ PŘEDSTAVUJE INTEGRACI VÝVOJOVÉHO SYSTÉMU PALIVOVÝCH ČLÁNKŮ PRO MERCEDES GLC

Kromě elektrifikace vozidel s bateriemi nabízí technologie palivových článků slibnou technologii pro alternativní pohon budoucnosti. Daimler považuje technologii za nedílnou součást své strategie pohonu. Daimler se nyní posunuje dopředu s vozy Mercedes-Benz GLC F-CELL, která kombinuje inovativní technologii palivových článků a baterií jako zásuvný hybrid v malé řadě úplně poprvé: Inteligentní interakce mezi baterií a palivovými články, vysoký kilometrový výkon a krátké doby doplňování paliva dělají společnost GLC F CELL každodenním společníkem na krátké a dlouhé vzdálenosti.

V tomto ohledu byl největší světový nezávislý dodavatel automobilových vývojových služeb EDAG pověřen začleněním pohonného systému palivových článků pro Mercedes GLC již koncem roku 2015. Zahájení výroby verze GLC s palivovými články nyní krátce před úvodem na trh - první vozy budou brzy k dispozici vybraným zákazníkům.

V rámci projektu skupina EDAG uskutečnila vývoj, validaci a obstarání - včetně odběru vzorků - tělesné skořepiny specifické pro palivové články, vnějších a vnitřních komponentů a také zavedení specifického kabelového svazku pro nízké napětí. Kromě toho byl vývojový tým EDAG zodpovědný za integraci nové alternativní verze pohonu Daimler s "HVAC a chladicím systémem" a velkými částmi celkové ochrany vozidla.

Více než 100 inženýrů EDAG pracovalo v Sindelfingenu, Böblingenu, Fuldě a nově založené výrobní lokalitě v Brémách v interdisciplinárním vývojovém týmu pro budoucí projekt společnosti Daimler AG v době špičky projektu. Od ledna 2017 tým 40 členů EDAG Vehicle Prepare Center podporuje společnost Daimler AG při konstrukci prototypů, vozidel před sériemi a malosériové výroby v hanzovním městě.

"Jsme velmi rádi, že naše end-to-end kompetence v oblasti strojírenství přesvědčila našeho zákazníka Daimler až po realizaci hardwaru. Byli jsme rádi, že jsme tuto projektovou úlohu zajistili, abychom proaktivně zpracovali proces transformace vozidel s našimi odbornými znalostmi a inovativní silou, „vysvětluje Cosimo De Carlo, generální ředitel skupiny EDAG.

Po uvedení na trh bude skupina EDAG rovněž provádět a zajišťovat dodávky náhradních dílů specifických pro vozidlo pro poprodejní trh. S tímto projektem EDAG dále rozšiřoval své odborné znalosti v oblasti bezpečnosti silničních a vodíkových paliv a je kvalifikovaným odpovědným inženýrským partnerem pro tuto pohonnou technologii zaměřenou na budoucnost.